16 October 2019 -->

Tournament calendar

   Number Time Home team Away team Result Field Phase Age class Group

B16

 

19 April 2019

   1 10:30 C.D. DRAC CASTELLÓN LACROSS BABEL C.F. 1 - 4 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 3
   2 10:30 U.D. ALTEA VILLAJOYOSA C.F. 1 - 2 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 1
   3 11:30 CALPE C.F. C.F. CIUDAD DE BENIDORM 0 - 2 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 3
   4 11:30 FUNDACIÓN BENIDORM C.D. GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 3 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 2
   5 11:30 C.F. ALFAZ DEL PI D.A.V. SANTA ANA 0 - 2 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 1
   6 12:30 U.D. PUÇOL ELCHE ELITE C.F. 0 - 1 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 2
   7 17:30 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. U.D. PUÇOL 2 - 3 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 2
   8 17:30 VILLAJOYOSA C.F. C.F. ALFAZ DEL PI 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 1
   9 18:30 ELCHE ELITE C.F. FUNDACIÓN BENIDORM C.D. 3 - 2 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 2
   10 18:30 C.F. CIUDAD DE BENIDORM C.D. DRAC CASTELLÓN 3 - 1 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 3
   11 18:30 D.A.V. SANTA ANA U.D. ALTEA 8 - 2 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 1
   12 19:30 LACROSS BABEL C.F. CALPE C.F. 1 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 3
 

20 April 2019

   13 11:00 LACROSS BABEL C.F. C.F. CIUDAD DE BENIDORM 0 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (1) Group stage B16 3
   14 11:00 C.F. ALFAZ DEL PI U.D. ALTEA 0 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 1
   15 11:00 C.D. DRAC CASTELLÓN CALPE C.F. 0 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 3
   16 11:00 D.A.V. SANTA ANA VILLAJOYOSA C.F. 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 1
   17 12:00 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. ELCHE ELITE C.F. 0 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (1) Group stage B16 2
   18 12:00 FUNDACIÓN BENIDORM C.D. U.D. PUÇOL 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 2
   19 20:00 CALPE C.F. GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 3 - 2 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs C B16 Semi-finals
   20 21:00 C.D. DRAC CASTELLÓN U.D. ALTEA 4 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Play offs C B16 Semi-finals
   22 20:00 VILLAJOYOSA C.F. U.D. PUÇOL 5 - 6 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Play offs B B16 Semi-finals
   23 21:00 FUNDACIÓN BENIDORM C.D. C.F. ALFAZ DEL PI 3 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs B B16 Semi-finals
   25 18:00 D.A.V. SANTA ANA ELCHE ELITE C.F. 5 - 6 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs A B16 Semi-finals
   26 18:00 C.F. CIUDAD DE BENIDORM LACROSS BABEL C.F. 0 - 1 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Play offs A B16 Semi-finals
 

21 April 2019

   21 12:00 CALPE C.F. C.D. DRAC CASTELLÓN 3 - 1 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Play offs C B16 Final
   24 11:00 U.D. PUÇOL FUNDACIÓN BENIDORM C.D. 3 - 2 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Play offs B B16 Final
   27 12:00 ELCHE ELITE C.F. LACROSS BABEL C.F. 1 - 2 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs A B16 Final

B14

 

19 April 2019

   28 09:30 C.F. CIUDAD DE BENIDORM C.D. DRAC CASTELLÓN 7 - 1 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B14 2
   29 09:30 CRIOLLOS FC SADE BARRIO DEL PILAR 1 - 3 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B14 1
   30 09:30 VILLAJOYOSA C.F. C.F. LA NUCIA 0 - 1 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B14 1
   31 10:30 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. IVY LEAGUE S.C. 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B14 2
   32 16:30 C.F. LA NUCIA CRIOLLOS FC SADE 7 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B14 1
   33 16:30 IVY LEAGUE S.C. C.F. CIUDAD DE BENIDORM 1 - 9 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B14 2
   34 16:30 BARRIO DEL PILAR VILLAJOYOSA C.F. 0 - 3 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B14 1
   35 17:30 C.D. DRAC CASTELLÓN GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 0 - 1 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B14 2
 

20 April 2019

   36 10:00 CRIOLLOS FC SADE VILLAJOYOSA C.F. 0 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (1) Group stage B14 1
   37 10:00 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. C.F. CIUDAD DE BENIDORM 0 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B14 2
   38 10:00 IVY LEAGUE S.C. C.D. DRAC CASTELLÓN 0 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B14 2
   39 10:00 BARRIO DEL PILAR C.F. LA NUCIA 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B14 1
   40 19:00 BARRIO DEL PILAR IVY LEAGUE S.C. 3 - 2 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Play offs B B14 Semi-finals
   41 19:00 C.D. DRAC CASTELLÓN CRIOLLOS FC SADE 2 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs B B14 Semi-finals
   43 17:00 C.F. LA NUCIA GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 1 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs A B14 Semi-finals
   44 17:00 C.F. CIUDAD DE BENIDORM VILLAJOYOSA C.F. 2 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Play offs A B14 Semi-finals
 

21 April 2019

   42 10:00 BARRIO DEL PILAR C.D. DRAC CASTELLÓN 3 - 0 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Play offs B B14 Final
   45 10:30 C.F. LA NUCIA C.F. CIUDAD DE BENIDORM 0 - 2 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs A B14 Final

B12

 

19 April 2019

   46 11:30 VOLUNTAS MONTICHIARI ( A ) RAYO ALCOBENDAS C.F. ( B ) 2 - 3 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B12 1
   47 11:30 D.A.V. SANTA ANA JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA ( B ) 1 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B12 2
   48 11:30 FUNDACIÓN BENIDORM C.D. GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B12 1
   49 12:30 VOLUNTAS MONTICHIARI ( B ) RAYO ALCOBENDAS C.F. ( A ) 3 - 4 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B12 3
   50 12:30 BAIROA ELITE SADE C.D. POLOP 6 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B12 2
   51 12:30 C.F. CIUDAD DE BENIDORM JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA ( A ) 5 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B12 3
   52 18:30 RAYO ALCOBENDAS C.F. ( B ) FUNDACIÓN BENIDORM C.D. 0 - 4 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B12 1
   53 18:30 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. VOLUNTAS MONTICHIARI ( A ) 5 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B12 1
   54 18:30 JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA ( A ) VOLUNTAS MONTICHIARI ( B ) 2 - 7 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B12 3
   55 19:30 RAYO ALCOBENDAS C.F. ( A ) C.F. CIUDAD DE BENIDORM 2 - 5 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B12 3
   56 19:30 C.D. POLOP D.A.V. SANTA ANA 0 - 5 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B12 2
   57 19:30 JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA ( B ) BAIROA ELITE SADE 1 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B12 2
 

20 April 2019

   58 11:00 VOLUNTAS MONTICHIARI ( B ) C.F. CIUDAD DE BENIDORM 0 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B12 3
   59 11:00 RAYO ALCOBENDAS C.F. ( A ) JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA ( A ) 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B12 3
   60 12:00 VOLUNTAS MONTICHIARI ( A ) FUNDACIÓN BENIDORM C.D. 0 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B12 1
   61 12:00 RAYO ALCOBENDAS C.F. ( B ) GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B12 1
   62 12:00 BAIROA ELITE SADE D.A.V. SANTA ANA 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B12 2
   63 12:00 C.D. POLOP JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA ( B ) 0 - 0 Polop - Nou Terol - 8 a-side (1) Group stage B12 2
   64 17:00 JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA ( B ) VOLUNTAS MONTICHIARI ( A ) 1 - 2 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Play offs C B12 Semi-finals
   65 17:00 JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA ( A ) C.D. POLOP 1 - 2 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Play offs C B12 Semi-finals
   67 18:00 FUNDACIÓN BENIDORM C.D. RAYO ALCOBENDAS C.F. ( A ) 2 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Play offs B B12 Semi-finals
   68 18:00 VOLUNTAS MONTICHIARI ( B ) RAYO ALCOBENDAS C.F. ( B ) 2 - 5 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (4) Play offs B B12 Semi-finals
   70 19:00 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. BAIROA ELITE SADE 1 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Play offs A B12 Semi-finals
   71 17:00 C.F. CIUDAD DE BENIDORM D.A.V. SANTA ANA 3 - 2 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Play offs A B12 Semi-finals
 

21 April 2019

   66 11:00 VOLUNTAS MONTICHIARI ( A ) C.D. POLOP 9 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Play offs C B12 Final
   69 11:00 FUNDACIÓN BENIDORM C.D. RAYO ALCOBENDAS C.F. ( B ) 0 - 2 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Play offs B B12 Final
   72 11:45 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. C.F. CIUDAD DE BENIDORM 6 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Play offs A B12 Final

B10

 

19 April 2019

   73 09:30 C.F. CIUDAD DE BENIDORM C.D.E. ALBASIT 12 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B10 3
   74 09:30 CALPE C.F. C.D.E. ATLÉTICO SANTA ANA 6 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B10 1
   75 09:30 C.D. POLOP VILLAJOYOSA C.F. ( B ) 6 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B10 2
   76 10:30 U.E. GIMNASTIC SANT VICENT C.F. E.M.F. ALTEA 8 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B10 1
   77 10:30 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. VILLAJOYOSA C.F. ( A ) 3 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B10 3
   78 10:30 JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA C.F. LA NUCIA 5 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B10 2
   79 16:30 VILLAJOYOSA C.F. ( A ) C.F. CIUDAD DE BENIDORM 2 - 3 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B10 3
   80 16:30 VILLAJOYOSA C.F. ( B ) JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA 4 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B10 2
   81 16:30 C.F. LA NUCIA C.D. POLOP 0 - 5 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B10 2
   82 17:30 C.D.E. ATLÉTICO SANTA ANA U.E. GIMNASTIC SANT VICENT C.F. 0 - 1 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B10 1
   83 17:30 E.M.F. ALTEA CALPE C.F. 0 - 5 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B10 1
   84 17:30 C.D.E. ALBASIT GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 1 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B10 3
 

20 April 2019

   85 10:00 C.F. CIUDAD DE BENIDORM GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 0 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Group stage B10 3
   86 10:00 CALPE C.F. U.E. GIMNASTIC SANT VICENT C.F. 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Group stage B10 1
   87 10:00 C.D.E. ATLÉTICO SANTA ANA E.M.F. ALTEA 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B10 1
   88 10:00 C.D.E. ALBASIT VILLAJOYOSA C.F. ( A ) 0 - 0 Polop - Nou Terol - 8 a-side (1) Group stage B10 3
   89 11:00 VILLAJOYOSA C.F. ( B ) C.F. LA NUCIA 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Group stage B10 2
   90 11:00 C.D. POLOP JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA 0 - 0 Polop - Nou Terol - 8 a-side (1) Group stage B10 2
   91 20:00 C.D.E. ATLÉTICO SANTA ANA VILLAJOYOSA C.F. ( A ) 4 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Play offs C B10 Semi-finals
   92 18:00 C.F. LA NUCIA E.M.F. ALTEA 1 - 7 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (3) Play offs C B10 Semi-finals
   94 18:00 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. VILLAJOYOSA C.F. ( B ) 5 - 1 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Play offs B B10 Semi-finals
   95 18:00 JUVENTUS ACADEMY ESPAÑA C.D.E. ALBASIT 0 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Play offs B B10 Semi-finals
   97 17:00 CALPE C.F. C.D. POLOP 1 - 0 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (3) Play offs A B10 Semi-finals
   98 17:00 C.F. CIUDAD DE BENIDORM U.E. GIMNASTIC SANT VICENT C.F. 2 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (4) Play offs A B10 Semi-finals
 

21 April 2019

   93 10:00 C.D.E. ATLÉTICO SANTA ANA E.M.F. ALTEA 7 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (2) Play offs C B10 Final
   96 10:00 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. C.D.E. ALBASIT 4 - 1 La Nucia - Polideportivo - 8 a-side (1) Play offs B B10 Final
   99 10:15 CALPE C.F. C.F. CIUDAD DE BENIDORM 5 - 6 Benidorm - Campos Antonio López - 8 a-side (1) Play offs A B10 Final

G19

 

   100 00:00 S.P.A. FEMENINO CALPE C.F. - Play offs A G19 Semi-finals
   101 00:00 ELCHE C.F. C.F. CIUDAD DE BENIDORM - Play offs A G19 Semi-finals
   102 00:00 Winner Match 101 Winner Match 100 - Play offs A G19 Final
   103 00:00 Loser Match 101 Loser Match 100 - Play offs A G19 3rd - 4th place