16 October 2019 -->

Tournament calendar - B16

   Number Time Home team Away team Result Field Phase Age class Group

B16

 

19 April 2019

   1 10:30 C.D. DRAC CASTELLÓN LACROSS BABEL C.F. 1 - 4 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 3
   2 10:30 U.D. ALTEA VILLAJOYOSA C.F. 1 - 2 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 1
   3 11:30 CALPE C.F. C.F. CIUDAD DE BENIDORM 0 - 2 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 3
   4 11:30 FUNDACIÓN BENIDORM C.D. GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 3 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 2
   5 11:30 C.F. ALFAZ DEL PI D.A.V. SANTA ANA 0 - 2 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 1
   6 12:30 U.D. PUÇOL ELCHE ELITE C.F. 0 - 1 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 2
   7 17:30 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. U.D. PUÇOL 2 - 3 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 2
   8 17:30 VILLAJOYOSA C.F. C.F. ALFAZ DEL PI 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 1
   9 18:30 ELCHE ELITE C.F. FUNDACIÓN BENIDORM C.D. 3 - 2 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 2
   10 18:30 C.F. CIUDAD DE BENIDORM C.D. DRAC CASTELLÓN 3 - 1 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 3
   11 18:30 D.A.V. SANTA ANA U.D. ALTEA 8 - 2 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 1
   12 19:30 LACROSS BABEL C.F. CALPE C.F. 1 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 3
 

20 April 2019

   13 11:00 LACROSS BABEL C.F. C.F. CIUDAD DE BENIDORM 0 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (1) Group stage B16 3
   14 11:00 C.F. ALFAZ DEL PI U.D. ALTEA 0 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Group stage B16 1
   15 11:00 C.D. DRAC CASTELLÓN CALPE C.F. 0 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Group stage B16 3
   16 11:00 D.A.V. SANTA ANA VILLAJOYOSA C.F. 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 1
   17 12:00 GREDOS DE SAN DIEGO COOP. ELCHE ELITE C.F. 0 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (1) Group stage B16 2
   18 12:00 FUNDACIÓN BENIDORM C.D. U.D. PUÇOL 0 - 0 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Group stage B16 2
   19 20:00 CALPE C.F. GREDOS DE SAN DIEGO COOP. 3 - 2 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs C B16 Semi-finals
   20 21:00 C.D. DRAC CASTELLÓN U.D. ALTEA 4 - 0 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Play offs C B16 Semi-finals
   22 20:00 VILLAJOYOSA C.F. U.D. PUÇOL 5 - 6 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Play offs B B16 Semi-finals
   23 21:00 FUNDACIÓN BENIDORM C.D. C.F. ALFAZ DEL PI 3 - 0 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs B B16 Semi-finals
   25 18:00 D.A.V. SANTA ANA ELCHE ELITE C.F. 5 - 6 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs A B16 Semi-finals
   26 18:00 C.F. CIUDAD DE BENIDORM LACROSS BABEL C.F. 0 - 1 Benidorm - C.D. Guillermo Amor - 11 a side (2) Play offs A B16 Semi-finals
 

21 April 2019

   21 12:00 CALPE C.F. C.D. DRAC CASTELLÓN 3 - 1 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Play offs C B16 Final
   24 11:00 U.D. PUÇOL FUNDACIÓN BENIDORM C.D. 3 - 2 La Nucia - Polideportivo - 11 a side (1) Play offs B B16 Final
   27 12:00 ELCHE ELITE C.F. LACROSS BABEL C.F. 1 - 2 Benidorm - Campos Antonio López - 11 a side (1) Play offs A B16 Final